دُرج

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


 با وجود جنبه های مشترک سه واژه معانی آنها عینا مطابق نیست ولی مجموعا طبق مقررات و چهارچوب های موجود می توان از صدا و سیما انتظار داشت که طبق معنای این سه واژه فعالیت ،تولید و پوشش داشته باشد .

 در سالهای اخیر صدا و سیما پوشش جغرافیایی و تنوع موضوعی خوبی پیدا کرده است ،شبکه ها پر تعداد شده اند ، پوشش ایام مناسبتی گسترده شده است تقریبا هرسال بر تعدادشهرهایی که در لیست پوشش تصویری عزاداری محرم قرار میگیرند و حتی بصورت زنده عزاداری های مردم آن مناطق مخابره میشود افزوده میشود به همین دلیل در چند سال اخیر نمایندگان مردم شهرستان های ذیربط از مدیریت صدا وسیما تشکر کرده اند. این روند آنچنانکه نشان داده میشود روبه گسترش است . علاوه بر این شبکه هایی چون شما و به تازگی نسیم حضور مردم را در مناطق مختلف کشور با لهجه و فضای مختلف به تصویر میکشند .

 با همه آنچه گفته شد باز هم از صدا و سیما انتظار میرود که پوشش بیشتر، متنوع تر و حضوری پر رنگ تر در گوشه و کنار کشور داشته باشد. شاید اگر رادیو تلویزیون یک مجموعه انحصاری ، و با یک مدیریت متمرکز نبود چنین انتظاری هم مطرح نمیشد و گفته میشد که وجود رقابت بین شبکه ها موجب پوشش بهتر و بیشتر خواهد شد . اما با شرایط موجود درخواست ها متوجه مدیریت متمرکز میشود . امیدواریم با تعدد و تکثر شبکه ها پوشش گسترده تر و متنوع تری از موضوعات ،شهرها و اقوام مختلف کشور را در صدا و سیما شاهد باشیم . بعنوان یک مخاطب همیشه منتظر حضور تصویری مردم و دیدنی های شهرها و مناطقی چون شهر ماکو در آذربایجان غربی، فارسان ( چهار محال و بختیاری ) ، سپیدان ( اردکان فارس ) ،برازجان در استان بوشهر، فریمان (خراسان رضوی ) شهر جاسک ( هرمزگان ) بوده ام  چون این مناطق را از نزدیک ندیده و گزارشی از آنها تماشا نکرده ام .حتما شما هم جاهای دیگری مد نظر دارید که هیچوقت ندیده اید و خیلی کم مطرح شده اند . البته پوششی بیش ازخبر زلزله یا برخی حوادث و سوانح  منظور است .مناطق مورد مثال و مناطق متعددی امثال آنها شاید در مواردی مطرح شده اند ولی  هیچ وقت خوب دیده نشده اند. امیدوارم این مناطق و نظیر آنها در گوشه گوشه کشورمان بیشتر در رسانه ملی ،عمومی و سراسری مطرح شوند .

[ پنج‌شنبه 19 دی‌ماه سال 1392 ] [ 09:26 ق.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 219651