دُرج
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


 در کشور ما چون احزاب فعال و پویایی نداریم  ، تعداد معدودی از احزاب به صورت فصلی و مقطعی تنها در آستانه انتخابات بنحوی محدود در جامعه  ظهور و بروز عینی پیدا میکنند. در این حال معمولا رسانه ها نقش جایگزین احزاب و سخنگویی جناح ها ، گروه ها و جریان های سیاسی را برعهده میگیرند .

رسالت رسانه ها و چارچوب های حرفه ای ایجاب میکند که انواع رسانه هایی که بویژه مخاطبان عام دارند همواره مراقب نوشته ها ، تحلیل ها ، تاییدها و تکذیب های خود باشند و منافع ملی ، سلایق جامعه و رعایت احترام عامه مردم و ملایمت و ملاطفت رفتار بارقیب را درنظر بگیرند . متاسفانه گاهی این نکات روشن و بدیهی تحت تاثیر منافع حزبی و جناحی فراموش میشوند . در حادثه غمبار و بی سابقه کشتار حجاج در سرزمین منا که چند صد تن از حجاج ایرانی و تعداد زیادی از حجاج سایر کشورها در اثر بی تدبیری و مدیریت بسیار ضعیف سعودی ها مظلومانه جان دادند، در غوغای احساسی و عاظفی و همدردی ایجاد شده که امری طبیعی برای این حادثه عظیم است بخوبی ملاحظه شد که برخی از رسانه ها رقابت و مچگیری از رفیب یا منافع زودگذر گروهی را متاسفانه بر دفاع از منافع ملی ، احقاق حقوق شهروندان و افزایش و تقویت مفاهمه و همبستگی ملی در مقابل حادثه عمومی  و ملی ترجیح دادند ، گاه این رفتارها آن انداره ناشییانه و عریان بوده است که نیازی به بررسی و اثبات ندارد . متاسفانه برخی از رسانه های ما هنوز درتشخیص و ترجیح  حمایت از منافع عمومی و حمایت از توانمندی و قدرت ملی در برابر خواست و منفعت محدود گروهی ناتوان هستند . این نکات جزو بدیهی ترین اصول حرفه ای و ابتدایی ترین خواست های ملی و مردمی است که هرکس با الفبای کار رسانه آشنایی و منطق آن آشنایی داشته باشد آنها را میداند و در مسیر آن قدم برمیداردو اصولا مناقشه و بحثی در این موارد به میان نمی آید .

امیدوارم این تعداد اندک از رسانه ها نیز با هدایت درست مدیران  و برنامه ریزان آنها سمت و سویی بگیرند که همواره بویژه در آینده نیز امکان دفاع از رفتار ، نوشته ها و مواضع خود را داشته باشند .

[ سه‌شنبه 7 مهر‌ماه سال 1394 ] [ 12:21 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 220554