دُرج
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


  لازم به توضیح نیست که صدا و سیما طی بحث و بررسی موضوع برجام مشیی کاملا یکجانبه و منتقدانه ای را نسبت به موضوع دنبال کرد . این رویه آنقدر واضح است که بعید میدانم مسئولان صدا و سیما هم اصراری بر نفی آن داشته باشند .یکبار در پاسخ به انتقاد نمایندگان دولت مبنی بر یکسویه بودن بحث و نظرهای صدا وسیما و پخش نشدن مذاکرات کمسیون برجام مجلس در هنگام حضور معاونین رییس جمهور پاسخی مبنی بر بی طرفی  و حرکت متوازن ارایه شد که هیچکس آنرا جدی نگرفت. چون مذاکرات و بحث های پخش شده بیش از حد یکسویه و در در مقابل دیدگاه دولت بودهمچنین تا مقطع مورد بحث حتی یکبار سابقه نداشت  مخالفان سرسخت دولت و نه منتقدان  برای بررسی یک موضوع درمجلس و سطح ملی دعوت شوند و گفته ها و دیدگاه های آنان از سیما منعکس شود.
مثل اینکه در دوره هشت ساله دولت های نهم و دهم برای گفتگو و مشاوره  از کسانی در سطح وزیران و مشاوران دولت اصلاحات استفاده شده باشد .حال که اینکار شد علاوه بر ترکیب اضای کمیسیون که به نسبت دو سوم مخالف برجام و مخالف سرسخت دولت بود رییس کمسیون نیز از اعضای جبهه مخالف دولت بود.همچنین درچند جلسه دیدگاه های دبیر فبلی شورای عالی امنیت کشور و  تیم  همراه وی که هم در موضوع و هم در مشی کلی و منش سیاسی مخلف دولت فعلی هستند با سخاوت تمام از سیما پخش شد .با همه آنچه که گفته شد توضیحات گاه و بیگاه مدیرانی از سیما برای توضیح و اثبات بی طرفی به زعم خود ؟ بیش از حد  بی محل و بی منطق است .
 از همه اینها گشته رویه معمول سیما بر بحث و بررسی و نقد موضوعات تا قبل از قانون شدن بوده است در موضوع اخیر حتی پس از تصویب قانون برجام و تایید کلی دیدگاه دولت مخالفت با اصل برجام همچنان روی آنتن پخش ادامه یافت .خوشبختانه با امکانات موجود در فضای مجازی و دسترسی به آرشیو همه مطالب گفته شده ونشان دادن استنادات نامتوازن  و نامتعادل بودن  اقدام سیما کاملا مشخص ُ واضح و قابل دسترسی است .

[ دوشنبه 4 آبان‌ماه سال 1394 ] [ 10:48 ق.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 220554