دُرج
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


  نقد منصفانه و پاسخ مسؤلانه برای نمایشگاه مطبوعات  و دیگر رسانه ها شعار مناسبی است. چون این دو  وجه ازلوازم و مبانی کارکرد رسانه های مسؤل است ، اصولا اطلاع رسانی شفاف،آگاهی بخشی به موقع و نقد و پاسخ متعهدانه در هر کشور و با هر دیدگاهی باید  پایه و اساس کار رسانه ها باشد . رسانه برای مردم است و باید بتواند با انجام تعهدات حرفه ای خود  اعتماد رامردم را جلب کند  و بتواند تاثیرگذاری لازم را داشته باشد.

 در گذشته نه چندان دور کار روزنامه نگاری در کشورمان  فعالیتی محدود با دربرگیری تعداد کمی از افراد متخصص به شمار میرفت . طیف باسوادان اکثریت جامعه را در بر نمی گرفتند،روزنامه خوانها نیز طیف کوچکی از جامعه باسوادان را تشکیل میدادند . اما اینک دایره رسانه ها، مطبوعات یا غیرآن بویژه رسانه های در اختیار مردم اعم از رسانه های عمومی ، ملی ،تخصصی ،فضای مجازی و سایر اشکال و ابزار رسانه ای بسیار  وسیع تر شده است ،در برگیری و قدرت تاثیر گذاری بیشتری نیز یافته اند ، چندان که نقش رسانه ها در زندگی روزمره انکار ناپذیر و تعاملات ، ارتباطات، مراودات و نشر اطلاعات بدون رسانه ها در سطح جامعه امروزی کاری تقریبا غیر ممکن شده است .

شناخت رسانه های مختلف از توانمندی ها ، ابتکارات و سرمایه های یکدیگر در یک ارتباط نزدیک  ،بررسی حوزه های عملکردی و تعامل بیستر با طیف های مختلف مردمی بویژه با کارشناسان و متخصصین امر می تواند از ثمرات حداقلی گردهمایی دست اندرکاران مطبوعات ، خبرگزاریها و دیگر رسانه ها در نمایشگاه سالانه باشد. امیدواریم  دستاورد های سازنده چنین نمایشگاه هایی طی سال به تعمیق دوستی ها و تعاملات فی مابین رسانه ها بیانجامد و مهمتر از هرچیز این سرمایه ها همواره با  حفظ حرمت مردم ، افزایش اعتماد مخاطبان و حراست از منافع ملی کشور افتخار آفرینی کنند .

واقعیت این است که عمده رسانه های بین المللی در اختیار و تحت نفوذ قدرتهای بزرگ قرار دارند و در مسیر حفظ و توسعه منافع آنها گام بر میدارند . با کمال تاسف بسیاری از مطبوعات و رسانه های دیگر در جهان اسلام نیز تحت تاثیر سیاست های  قدرتهای مذکور قرار دارند ،درک درست و دریافتن موقعیت خاص ، هم افزایی توانمندیها و استفاده بهینه از اعتماد مخاطبان در داخل و خارج کشور برای آگاه سازی مردم نسبت به توانمندیها ،مسؤلیت ها و مطالباتشان ،  تلاشی است که میتواند بعنوان گامی موثر در مسیر  تحقق رسالت یک رسانه ایرانی و اسلامی  در پهنه ملی و بین المللی ارزیابی شود .

[ جمعه 15 آبان‌ماه سال 1394 ] [ 03:11 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 220554