دُرج
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


 پای تروریست ها که به اروپا میرسد یا اقدامات تروریستی گروه های محلی که نمایان میشود همه دنیا بخوبی مطلع میشوند . کشته شدن حتی یک فرد از آحاد مردم  در هرکجای این کره خاکی غم انگیز و غیر قابل گذشت است . حادثه جمعه شب پاریس نیز ناگهانی ، تلخ و وحشیانه بود همانطور که حادثه تروریستی و آدم کشی  روز قبل آن ( 21 آبانماه ) در بخش جنوبی شهر بیروت نیز بسیار وحشیانه و غیر انسانی  بود اما متاسفانه رسانه های بین المللی که صاحبانشان غربی اند و در اروپا و آمریکا مستقرند برای سایر کشته شدگان در مناطق دیگر جهان ارزشی برابر قایل نیستند. انگار کشته شدن روزانه مردم عراق ،لبنان ، یمن  و بطورکلی همه کشورهای منطقه و خاورمیانه امری عادی است .

هر روز از این انفجارات ، ترورها و اقدامات تخریبی در تعداد زیادی از کشورهای اسلامی به وقوع می پیوندد و توقع افکار عمومی مردمان این کشورها این است که نابودی آنها و نا امنی این سرزمین ها نیز مورد توجه قرار گیرد ، توجه رسانه های پرقدرت جهانی ، طبعا براساس همان منظقی که در ابتدا گفته شد ایجاد رعب و وحشت و آدم کشی توسط هرکس و در هرکجای دنیا مذموم و محکوم است و خوب است این نگاه انسانی در مورد همه مردمان در هرکجای جهان اعمال شود . مشکل کار از آنجا شروع میشود که در برخی رسانه های غربی و در نگاه برخی سیاستمداران انگار تروریست خوب و بد وجود دارد . نا امنی علاوه برخسارتهای جانی و البته مالی باعث آوارگی میشود .

میلیون ها سوری اعم از زن ، کودک و افراد سالمند قبل از این به کشورهای همسایه  رفته اند یا در گوشه و کنار کشور خود بی سرپناه مانده اند ، صدها هزار نفر نیزراهی کشورهای اروپایی شده اند و در این مرحله همه جهان از مشکل آواره ها مطلع شدند . شاید گفتن اینکه آنچه در فرانسه رخ داد محصول سیاست خود غربی هاست در روزهای پرغم  واحساس فرانسویها خوشایند نباشد اما راهی به واقعیت دارد و خوب است در اینگونه موارد همه محکوم کنند همه کمک کنند و همه برای جلوگیری از رشد پدیده تروریسم و  فعالیت تکفیریها تلاش کنند . باورکنیم که جان همه مردم مهم و محترم و حفظ و حراست از کرامت انسان وظیفه همه است . ایکاش چنین شود .در این صورت  جهانی عاری از افراط وتفریط و حامی آرامش و امنیت خواهیم داشت .

[ یکشنبه 24 آبان‌ماه سال 1394 ] [ 03:48 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 220554