دُرج
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


     محمد علی اینانلو زندگی  حرفه ای پرفراز و نشیبی داشت . در موقعیت های مختلف داستانها و خاطرات شیرینی از کارها و فعالیت های رسانه ای اش را بویژه در حوزه ساخت و تولید مستندهای طبیعت ایران برایمان تعریف کرده بود همچنین والیبالیست بودنش در دوره دانشجویی ، نوشتن و اداره مجله تخصصی طبیعت ،سفرهای فراوان داخلی و خارجی ، تدریس و اداره مجموعه ای برای آموزش راهنمایان تور طبیعت وطبیعت گردی  در کشور، چگونگی ورودش به جرگه گزارشگران و مجریان ورزشی رادیو و تلویزیون  زمان جوانی و دوره ای که عطاالله بهمنش معروف و در اوج بود . . .  و البته پیش و بیش از همه خاطرات و مخاطراتش در حوزه تولید مستندهای طبیعت ایران بود.

 آقای اینانلو سالها در شبکه جهانی جام جم برنامه ای داشت بنام " ایران جهانی در یک مرز " که برای ایرانیان مقیم خارج از کشور پخش میشد و یکی از برنامه های موفق و محبوب شبکه بود . طی سالهای حضورم و مدیریتم در شبکه از اواخر سال 1381 تا اواخر سال 13388 ، این برنامه بصورت زنده و بدون وقفه روی آنتن بود و در چند نوبت توسط بینندگان ، برنامه و مجری آن بعنوان برگزیده  معرفی شد البته در مقطعی قبل از این تاریخ و زمانی پس از آن نیز تعدادی برنامه پخش شده است . او اکثر کشورهای جهان و همه مناطق ایران را دیده بود . آقای اینانلو معتقد بود که کشور ایران کوچک شده و نمادی است از کل جهان که به لحاظ تنوع آب و هوا و مشخصات اقلیمی کم نظیر است  نام برنامه نیز بنابر همین معنا انتخاب کرده بود .

چند سال پیش ( سال 87 )در یک روز تعطیل همسفرش بودیم به شهر شاهرود که در آنجا تعلقاتی وفعالیت هایی در زمینه کشاورزی داشت .  ما را  ابتدا در شهر به زیارت  مزار عرفای  نامی  ابوالحسن خرقانی و بایزید بسطامی برد سپس  باتفاق  از مناطق حفاظت شده اطراف شاهرود بازدید کردیم و در مورد جای جای این مناطق که هزاران بار به آنها سفرکرده بود ُ برنامه ساخته بود  توضیح داد و خاطراتی تعریف کرد .                 

 چندی پیش و بعداز مرخص شدن از بیمارستان توسط یکی ازدوستان پیامی برای من وآقای سید محمود بجنوردی( مدیر اسبق گروه فرهنگ و تاریخ شبکه جام جم ) فرستاده بود و برای دیدار و ملاقات ما ابراز تمایل کرده بود ، به منزلش رفتیم ، ازما استقبال کرد، از روند معالجاتش گفت و اینکه روبه بهبودی کامل است و بقول خودش عزرائیل را جواب گفته است . خاطرات زیادی از گذشته گفت و از دوران شکوفایی جام جم و اشتیاق بینندگان به شناخت  گوشه گوشه میهن ،آب و خاک وطنشان ،مرحوم اینانلو میگفت در سفری که به آلاسکا داشتم با خودم گفتم در هرکجا که رفتم ایرانی بود اما اینجا اطمینان دارم که آشنایی نمی یابم اما در کمال ناباوری در آنجا هم یک ایرانی که معلوم بود از طریق دریافت سیگنالهای شبکه جام جم من را می شناسد پیدایمان کرد و صمیمانه از ما پذیرایی کرد . او بسیار مشعوف بود از این میهمان نوازی و خصلت بی نظیر ایرانیان در اقصی نقاط جهان ، خدایش بیامرزد و رحمت و مغفرت خود را نصیبش کند .

[ یکشنبه 13 دی‌ماه سال 1394 ] [ 03:13 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 220554