دُرج
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


  روز معلم فرصت خوبی است برای یادآوری جایگاه مهم و سازنده معلم،  تکریم مقام معلم  و  اهمیت علم آموزی  برای حال و آینده کشورمان ، با اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی  روز شهادت معلم انقلاب استاد مرتضی مطهری بنام روز معلم نامگذاری شد ه است با  این همه  جایگاه و شان معلمان حتی در رسانه های گروهی که عامل توسعه  و مبلغ فرهنگ تکریم معلم هستند جایگاهی مطابق با شان و اهمیت آنان نیست .

 در سالهای اخیر مواردی از ایثارگریهای فوق العاده معلمان در به خطر انداختن جانشان برای حفاظت و مراقبت از دانش آموزان  وکودکان این مرز و بوم در رسانه ها انعکاس خوبی یافته است. اما این همه تنها گوشه ای از ایثار این قشر عزیز و محترم است  .چه بسیار معلمانی که طی سنوات فعالیت شان با کلام و بیان یا مهمتر از آن رفتار خود هدایت گر صدها دانش آموز و دانشجو شده اند و تاثیری شگرف و سهمی زیاد در روند حرکت جامعه خود داشته اند. آنهایی که تعلیم و تربیتشان مسیر زندگی نوآموزان ، دانش آموزان و دانشحویان را ترسیم کرده اندو در نتیجه نقشی بی بدیل در آینده کشورداشته و دارند . شاید در مراودات اجتماعی به دلیل صنعتی شدن زندگی ها و گسترش سایه های شهر نشینی بر جنبه های مختلف زندگی جلوه های  احترام به معلمان کم رنگ تر شده باشد ولی  اهمیت نقش آنان به مراتب بیشتر شده است ، در هدایت و راهنمایی دانش آموزان و دانشجویان   همچنین در آگاهی بخشی نسبت به فرایندهای تخریب گر و منحرف کننده که امروزه از اهمیت زیادی در جهت یابی درست این قشر برخوردار است.

 واقعیت این است که با همه شعارهایی که در رسانه ها منعکس میشود ، اکثر رسانه ها سهمی که به طرح و تبلیغ یک هنرپیشه نوظهور در سینما و تلویزیون میدهند طی سال به صدهامعلم نمیدهند . نیازی به توضیح نیست که پاسداشت و حرمت گذاری به معلم احترام به علم ، تربیت و به آینده کشور است . از خداوند متعال  برای معلمان این مرز و بوم  سلامتی  ، دلخوشی و سربلندی و حرمت  مستمر آرزو میکنم.

[ شنبه 11 اردیبهشت‌ماه سال 1395 ] [ 09:51 ق.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 220554