دُرج
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


به یاد قاسم افشار چهره ماندگار خبر این دیار

قاسم افشار از چهره‌های ماندگار خبر صداوسیما و یکی از خاطره‌آفرینان پس از پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس در آستانه ماه مبارک رمضان از میان ما رخت بربست و به دیار باقی و سرای ابدی شتافت.

حضور پرشور قشرهای گوناگون مردم در آیین تشییع پیکر آن مرحوم و تکریم و یادبود فردی که چندین سال در هیچ رسانه‌ای حاضر نشده بود، بسیار آموزنده و دلگرم‌کننده بود؛ از این جهت که مردم به‌زودی افراد صادق، بی‌ریا و خدمتگزارانی از جنس خود را فراموش نمی‌کنند. افشار تک‌ستاره دوران طلایی و بدون رقیب تلویزیون بود. اجرای مقتدرانه، جذاب و باور‌پذیر او بخش فراموش‌نشدنی از خاطرات دهه ۶۰ و ۷۰ خیل عظیمی از مردم ما را تشکیل می‌دهد. او باوجود سال‌های زیاد حضور و تجربه طولانی اجرا، زودتر از همکاران و همراهان دیگر خود از صحنه فعالیت کنار رفت و در آن مقطع جدیت لازم برای تداوم حضور او ازسوی دست‌اندرکاران به عمل نیامد. قاسم افشار هم از نظر تسلط و اقتدار در اجرا و هم جنبه‌های شخصیتی کاملا شاخص بود. به‌عنوان فردی که در سال‌های اوج فعالیت رسانه‌ای و اجرای خبری‌اش با وی در ارتباط بودم بدون هرگونه ملاحظه‌ای گواهی می‌دهم افشار هم به لحاظ سواد و تسلط تخصصی و هم نظم سرآمد بود. به‌طبع توجه به زمان برای هر مجری در برنامه‌های زنده به‌ویژه خبری، اصلی ضروری است اما فرصت کافی صرف کردن او با اعضای تحریریه و به وقت حاضر شدن در سال‌ها فعالیت هم باعث صمیمیت در محیط می‌شد و هم عمق‌بخشی به رفاقت‌ها و همکاری‌ها را به‌دنبال داشت. در همان زمان بودند کسانی که به اعتبار تجربه و تسلط خود کمتر به این ابعاد توجه داشتند. علاوه بر اینها وی به‌‌واسطه سواد کافی و مطالعه مستمر، کمترین اشتباه را در بین مجموعه آن زمان داشت. 
پای‌بندی به اخلاق، توجه به کرامت انسان‌ها، رفتار مردمی و همچنین چاره‌جویی برای رفع مشکل دیگران از جلوه‌های دیگر شخصیت مرحوم افشار بود که بدون کوچکترین تظاهر و شائبه و به‌دور از هیاهوهای جامعه با آنها زندگی می‌کرد. در سال‌های اخیر بخش اصلی زندگی و اوقات مفیدش بر فعالیت و اداره یک خیریه متمرکز شده بود؛ فعالیتی که تا این روزها بسیاری از دوستانش هم از آن اطلاع نداشتند.
برای روح بلند او آرامش ابدی آرزو می‌کنم. نام و یادش همواره گرامی باد.
سعید فانیان / فعال رسانه‌ای

برچسب: , ,  روزنام صمت ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
  مقاله دیگر :  روزنامه ایران تاریخ پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
[ شنبه 29 اردیبهشت‌ماه سال 1397 ] [ 03:19 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 220554