دُرج

دُرج
وب نوشت سعید فانیان 
اشتراک گذاری
معرفی سایت برای دوستان
گالری عکس


برای نمایش تصاویر گالری کلیک کنید


   در همه کشورها معمولا فعالیت و مشاغل رادیو تلویزیونی به لحاظ ویژگی تخصصی از تنوع زیادی برخوردار است . صدا و سیمای ایران علاوه بر همین مشابهت ها از ویژگی های دیگری نیز برخوردار است که باعث شده است تا این مجموعه در بین سازمان ها ونهادهای کشور بیشترین  و متنوع  ترین مشاغل را در خود جای داده است .
دربین مشاغل صدا وسیما برای مثال میتوان ازنویسنده،گوینده،بازیگر،کارگردان، خبرنگار،مترجم،پژوهشگر،تهیه کننده،فیلمنامهنویس تدوینگر،گریمور،گرافیست،دکوراتور،پویانما،عروسک گردان ،ویراستار تا پزشک ،خلبان ، باغبان ،خیاط ،بنا ، نجار و دکل بند  نام برد     .
 غیر از مشاغل اداری و مالی که در همه سازمان ها و ادارات وجود دارد مشاغل تولیدی و هنری آن کمابیش همانند وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است .مشاغل فنی صدا و سیما نیز کمابیش مثل مشاغل وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات است .مشاغل دانشگاهی در دانشکده صدا وسما ،مرکزتحقیقات و حوزه های پژوهشی همانند مشاغل وزارت علوم تحقیقات و فنآوریی است .
بعضی از مشاغل مانند فیلمبرداری سال هاپیش با شروع استفاده از دوربین های جدیدبه تصویر برداری تیدیل شده است یا با خاتمه عصر تلکس بعنوان وسیله و امکان ارتباطی گذشته و جایگزین شدن سیستم های کامپیوتری و شبکه های اینترنتی انواع مشاغل مرتبط با کامپیوتر، مهندسی سخت افزار ، نرم افزار ،برنامه نویسی و .. . جایگزین شده است . علاوه بر ترابری و مجموعه پشتیبانی جابجایی مسافر و حمل و نقل سنگین ، از دیرباز ترابری هوایی نیز در صدا وسیما به دلیل نوع کار و احتیاج به تصویر برداری هوایی وجود داشته  است .
 مشاغل حوزه های خبرنگاری ، تحریریه و مونیتورینگ کمابیش همانند روزنامه ها و خبرگزاری هاست ضمن اینکه صدا وسیما  هم خبرگزاری دارد ( واحد مرکزی خبر ) هم روزنامه  و مجله دارد (جام جم ،سروش) علاوه برهمه اینها مشاغل مربوط به پخش زنده ، پخش اخبار در ایران صرفا در صدا و سیما وجود دارد و منحصرا مربوط به این مجموعه است بر این اساس به دلیل گستردگی، تنوع کار و البته شرایط فعالیت انحصاری و بلارقیب صدا و سیما در ایران بطور قطع میتوان گفت سازمان صدا و سیما در ایران پرتنوع و تعدادترین مشاغل را در ایران داراست .

[ چهارشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1391 ] [ 11:07 ب.ظ ] [ سعید فانیان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

آرشیو مطالب
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 219651